PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Impreza 239
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
Impreza szkolna 82
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Impreza szkolna 149
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Realizowane projekty
Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo Drukuj Email
Redaktor: mgr Beata Cybel   
27.08.2010.

Image     Pod tym hasłem dnia  21.06.2010 uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych stanęli do potyczek językowo-sportowych, przygotowanych przez nauczycieli języków obcych i wychowania fizycznego.

     O godz. 9.00 spotkaliśmy się na hali, gdzie nastąpiło otwarcie święta i omówienie organizacji dnia.

Przedstawiciele klas stawili się na auli w celu przygotowania piosenki angielskiej oraz wiersza Juliana Tuwima pt „Lokomotywa” w wersji dwujęzycznej. Z zadania wszyscy wywiązali się znakomicie i otrzymali zasłużone punkty dla klasy oraz gromkie brawa od publiczności za wykonanie piosenki i wiersza.

Zadanie dla kolejnych uczniów, tym razem uzdolnionych plastycznie, polegało na wykonaniu plakatu z wylosowanymi dwoma literami hasła imprezy.  Ich prace utworzyły kolorowy napis „PRZEŁAMUJEMY BARIERY JĘZYKOWE DZIŚ SPORTOWO”, ozdobiony motywami językowo-sportowymi.

W konkurencji „Celnie rzucaj, trafnie odpowiadaj” – wytypowani uczniowie rzucali do celu, odpowiadali na pytania i wykonywali wylosowane zadania. Niektóre z nich były zaskoczeniem nie tylko dla wykonujących. Musieli np. zjeść pączka bez oblizywania ust, albo jabłko na sznurku bez pomocy rąk!

W „Językowych wyścigach rzędów” brało udział po 8 uczestników z każdej klasy, którzy w parach najpierw na czas wykonywali zadanie językowe a następnie tor przeszkód na wyścigi. Kto pierwszy- ten lepszy!

W przerwie Marta Klimaszewska i  Tomek Czarnecki  wykonali piosenkę  z Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Es gibt Millionen von Sternen“ . Po niej nastąpiło oczekiwane podsumowanie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

Miejsca nagrodzone uzyskali:

 

I   miejsce

1b

II miejsce

2e

III miejsce

3c

IV miejsce

3a i 2f

V miejsce

3f i 2b

 

Mamy nadzieję, że taka zabawa zachęciła wszystkich do kontaktu z językami obcymi, uświadomiła potrzebę uczenia się ich oraz dała możliwość używania języka obcego w życiu codziennym. Natomiast poprzez zabawę utrwalone zostało poznane słownictwo, sport zachęcił do udziału w konkursach językowych oraz uczył zdrowej rywalizacji.

Chodziło nam również, aby każdy mógł zaangażować i wykazać się w różnych typach zadań, wykorzystując swoje zdolności nie tylko językowe, ale również muzyczne, plastyczne i sportowe.

A co najważniejsze: aby wszyscy się dobrze bawili!!! Mamy nadzieję, że nam się to udało!

 

mgr Beata Cybel

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright