PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo

Impreza 130
Kategoria: Święto Nauk Humanistycznych (06.05.2014r.)
Koncert 125
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Bal 46
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo Drukuj Email
Redaktor: mgr Beata Cybel
27.08.2010.

Image     Pod tym hasłem dnia  21.06.2010 uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych stanęli do potyczek językowo-sportowych, przygotowanych przez nauczycieli języków obcych i wychowania fizycznego.

O godz. 9.00 spotkaliśmy się na hali, gdzie nastąpiło otwarcie święta i omówienie organizacji dnia.

Przedstawiciele klas stawili się na auli w celu przygotowania piosenki angielskiej oraz wiersza Juliana Tuwima pt „Lokomotywa” w wersji dwujęzycznej. Z zadania wszyscy wywiązali się znakomicie i otrzymali zasłużone punkty dla klasy oraz gromkie brawa od publiczności za wykonanie piosenki i wiersza.

Zadanie dla kolejnych uczniów, tym razem uzdolnionych plastycznie, polegało na wykonaniu plakatu z wylosowanymi dwoma literami hasła imprezy.  Ich prace utworzyły kolorowy napis „PRZEŁAMUJEMY BARIERY JĘZYKOWE DZIŚ SPORTOWO”, ozdobiony motywami językowo-sportowymi.

W konkurencji „Celnie rzucaj, trafnie odpowiadaj” – wytypowani uczniowie rzucali do celu, odpowiadali na pytania i wykonywali wylosowane zadania. Niektóre z nich były zaskoczeniem nie tylko dla wykonujących. Musieli np. zjeść pączka bez oblizywania ust, albo jabłko na sznurku bez pomocy rąk!

W „Językowych wyścigach rzędów” brało udział po 8 uczestników z każdej klasy, którzy w parach najpierw na czas wykonywali zadanie językowe a następnie tor przeszkód na wyścigi. Kto pierwszy- ten lepszy!

W przerwie Marta Klimaszewska i  Tomek Czarnecki  wykonali piosenkę  z Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Es gibt Millionen von Sternen“ . Po niej nastąpiło oczekiwane podsumowanie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

Miejsca nagrodzone uzyskali:

I   miejsce

2e

3c

IV miejsce

3a i 2f

V miejsce

3f i 2b

Mamy nadzieję, że taka zabawa zachęciła wszystkich do kontaktu z językami obcymi, uświadomiła potrzebę uczenia się ich oraz dała możliwość używania języka obcego w życiu codziennym. Natomiast poprzez zabawę utrwalone zostało poznane słownictwo, sport zachęcił do udziału w konkursach językowych oraz uczył zdrowej rywalizacji.

Chodziło nam również, aby każdy mógł zaangażować i wykazać się w różnych typach zadań, wykorzystując swoje zdolności nie tylko językowe, ale również muzyczne, plastyczne i sportowe.

A co najważniejsze: aby wszyscy się dobrze bawili!!! Mamy nadzieję, że nam się to udało!

mgr Beata Cybel