PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Pamiętnik spotkania uczniów z Czarnkowa i Rehny
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Pamiętnik spotkania uczniów z Czarnkowa i Rehny
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Fototeka 6
Kategoria: Życie szkoły 2012/2013
Rajd 22
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (21.09.2011r.)
Zakonczenie klas 1i2 48
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas I i II
Realizowane projekty
Pamiętnik spotkania uczniów z Czarnkowa i Rehny Drukuj Email
Redaktor: mgr Renata Barnaś   
28.08.2010.
Image     Poniedziałek, 7 czerwca 2010

Polska grupa spotkała się w szkole. Po zebraniu w świetlicy uczestnicy zapakowali się do autokaru i udali się do Poznania. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na gości z Niemiec na dworcu PKP. Niestety pociąg się spóźniał. Grupa niemiecka wysiadła na peron, emocje powoli zaczęły opadać. Wszyscy wsiedli do autokaru i udali się do Kiekrza. Po obiedzie, z wielkimi problemami nastąpił przydział pokoi. Uczniowie polscy i niemieccy mieli być zakwaterowani wspólnie, ale u niektórych wywołało to „krzyk rozpaczy”. Wieczorem odbyły się zajęcia integracyjne, podczas których wszyscy wykonali identyfikatory, rozwiązywali quiz wiedzy o Polsce i Niemczech. Poruszony był też temat stereotypowego myślenia o Polakach i Niemcach. A w nocy …

Wtorek, 8 czerwca 2010

Po śniadaniu cała grupa udała się na przystanek komunikacji miejskiej. Z przesiadką wszyscy dotarli na poznańską Cytadelę, gdzie zaplanowane było zwiedzanie Muzeum Uzbrojenia. Po sesji zdjęciowej na tle pojazdów wojskowych spacerkiem wszyscy dotarli na Stary Rynek, a następnie do Starego Browaru. Po zwiedzaniu miasta przed wszystkimi stanęło wyzwanie dotarcia do Kiekrza środkami MPK. Po obiadokolacji polsko-niemieckie grupy prezentowały scenki , wszyscy ćwiczyli recytację wiersza w wersji polsko-niemieckiej. Uwieńczeniem wieczoru była degustacja smakołyków z polskiej spiżarni.

Środa, 9 czerwca 2010

Po nocnej burzy pogoda sprzyjała regatom po jeziorze. Do dyspozycji uczestnicy mieli dwie żaglówki z instruktorami. Ostatnia zmiana miała problem z powrotem do przystani, ponieważ wiatr ustał kiedy byli na drugim końcu jeziora. Po obiedzie wszyscy udali się już do Czarnkowa. A goście z Niemiec zostali zakwaterowani u czarnkowskich gimnazjalistów. Popołudnie minęło na warsztatach matematyczno-przyrodniczych, a wieczór uczestnicy zaplanowali we własnym zakresie.

Czwartek, 10 czerwca 2010

Od rana w szkole odbyła się próba przed występem na Festiwalu Piosenki Niemieckiej. Potem pan dyrektor oficjalnie powitał gości i oprowadził ich po szkole. Na hali uczniowie niemieccy spontanicznie włączyli się w lekcję wychowania fizycznego, a zwiedzanie siłowni jak zwykle się przedłużyło. Na dworze panował taki upał, że jedynym rozsądnym sposobem przetrwania do godzin popołudniowych była kąpiel w basenie. A wieczorem cała grupa spotkała się w Keller Pub na kolacji i dyskotece.

Piątek, 11 czerwca 2010

Uczniowie polscy i niemieccy obserwowali swoich rówieśników w zmaganiach konkursowych a następnie przedstawili swój program dla uczestników festiwalu. Po imprezie wszyscy mieli czas wolny bo był to już ostatni wieczór spotkania.

Sobota, 12 czerwca 2010

Rano wymęczeni uczestnicy spotkali się w szkole, pierwsze łzy pojawiły się jeszcze przed przyjazdem autokaru. Przyszła chwila rozstania, ale najpierw trzeba było pojechać do Krzyża. Na niezbyt reprezentacyjnym dworcu trwała sesja fotograficzna, ostatnie rozmowy, plany następnego spotkania. I grupa niemiecka odjechała, udała się do Rehny, a grupa polska do Czarnkowa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright