PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Pamiętnik spotkania uczniów z Czarnkowa i Rehny
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Pamiętnik spotkania uczniów z Czarnkowa i Rehny

Rajd 70
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Mistrzostwa Powiatu w Aeorobiku Grupowym 6
Kategoria: Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku Grupowym
Bal Gimnazjalisty - polonez 78
Kategoria: Bal Gimnazjalisty - część oficjalna
Pamiętnik spotkania uczniów z Czarnkowa i Rehny Drukuj Email
Redaktor: mgr Renata Barnaś
28.08.2010.
Image     Poniedziałek, 7 czerwca 2010

Polska grupa spotkała się w szkole. Po zebraniu w świetlicy uczestnicy zapakowali się do autokaru i udali się do Poznania. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na gości z Niemiec na dworcu PKP. Niestety pociąg się spóźniał. Grupa niemiecka wysiadła na peron, emocje powoli zaczęły opadać. Wszyscy wsiedli do autokaru i udali się do Kiekrza. Po obiedzie, z wielkimi problemami nastąpił przydział pokoi. Uczniowie polscy i niemieccy mieli być zakwaterowani wspólnie, ale u niektórych wywołało to „krzyk rozpaczy”. Wieczorem odbyły się zajęcia integracyjne, podczas których wszyscy wykonali identyfikatory, rozwiązywali quiz wiedzy o Polsce i Niemczech. Poruszony był też temat stereotypowego myślenia o Polakach i Niemcach. A w nocy …

Wtorek, 8 czerwca 2010

Po śniadaniu cała grupa udała się na przystanek komunikacji miejskiej. Z przesiadką wszyscy dotarli na poznańską Cytadelę, gdzie zaplanowane było zwiedzanie Muzeum Uzbrojenia. Po sesji zdjęciowej na tle pojazdów wojskowych spacerkiem wszyscy dotarli na Stary Rynek, a następnie do Starego Browaru. Po zwiedzaniu miasta przed wszystkimi stanęło wyzwanie dotarcia do Kiekrza środkami MPK. Po obiadokolacji polsko-niemieckie grupy prezentowały scenki , wszyscy ćwiczyli recytację wiersza w wersji polsko-niemieckiej. Uwieńczeniem wieczoru była degustacja smakołyków z polskiej spiżarni.

Środa, 9 czerwca 2010

Po nocnej burzy pogoda sprzyjała regatom po jeziorze. Do dyspozycji uczestnicy mieli dwie żaglówki z instruktorami. Ostatnia zmiana miała problem z powrotem do przystani, ponieważ wiatr ustał kiedy byli na drugim końcu jeziora. Po obiedzie wszyscy udali się już do Czarnkowa. A goście z Niemiec zostali zakwaterowani u czarnkowskich gimnazjalistów. Popołudnie minęło na warsztatach matematyczno-przyrodniczych, a wieczór uczestnicy zaplanowali we własnym zakresie.

Czwartek, 10 czerwca 2010

Od rana w szkole odbyła się próba przed występem na Festiwalu Piosenki Niemieckiej. Potem pan dyrektor oficjalnie powitał gości i oprowadził ich po szkole. Na hali uczniowie niemieccy spontanicznie włączyli się w lekcję wychowania fizycznego, a zwiedzanie siłowni jak zwykle się przedłużyło. Na dworze panował taki upał, że jedynym rozsądnym sposobem przetrwania do godzin popołudniowych była kąpiel w basenie. A wieczorem cała grupa spotkała się w Keller Pub na kolacji i dyskotece.

Piątek, 11 czerwca 2010

Uczniowie polscy i niemieccy obserwowali swoich rówieśników w zmaganiach konkursowych a następnie przedstawili swój program dla uczestników festiwalu. Po imprezie wszyscy mieli czas wolny bo był to już ostatni wieczór spotkania.

Sobota, 12 czerwca 2010

Rano wymęczeni uczestnicy spotkali się w szkole, pierwsze łzy pojawiły się jeszcze przed przyjazdem autokaru. Przyszła chwila rozstania, ale najpierw trzeba było pojechać do Krzyża. Na niezbyt reprezentacyjnym dworcu trwała sesja fotograficzna, ostatnie rozmowy, plany następnego spotkania. I grupa niemiecka odjechała, udała się do Rehny, a grupa polska do Czarnkowa.