PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Był taki dzień...
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal 40
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Akademia 3
Kategoria: Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
Konkurs 1
Kategoria: ,,Cztery pory roku w wierszu''
Realizowane projekty
Był taki dzień... Drukuj Email
Redaktor: Koło teatralne ,,Maskarada"   
05.04.2011.

 

Image 

     Dzień Kobiet to jedno z najmłodszych świąt na świecie. Jest to dzień upamiętniający strajk kobiet w fabryce produkującej odzież w 1908r. Właściciel zamknął kobiety w fabryce, w której wybuchł pożar i zginęło w nim 126 pracownic.

     W naszej szkole obchodzimy ten dzień co roku w sposób różnorodny. W tym roku przedstawienie rozpoczęło się od piosenki w wykonaniu Klaudii Pawłowskiej Być Kobietą.  Następnie przedstawiliśmy Wam różnego  rodzaju typy kobiet, począwszy od „Słodkiej Idiotki”, a skończywszy na ponętnym „Wampie”.  Prezentacji dokonał, wcielony w Profesora Housa, Dawid Szlemp wraz z Pomocnikiem Wojtkiem Ślusarskim.  Publiczność reagowała śmiechem zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W przedstawionych typach kobiet każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Lubisz, gdy w domu jest porządek i zawsze czeka na Ciebie ciepły obiad? „Kura Domowa” to kobieta dla Ciebie. W tej roli znakomicie odnalazła się Weronika Frankowska. Jeżeli wybierzesz „Herod Babę” ( w tej roli Izabela Wyrwa), zapomnij o nocnych wypadach z kolegami, natomiast jeżeli lubisz pooglądać mecze, a nie zależy Ci na wyglądzie małżonki to świetnie dogadasz się z „Świetnym Kumplem”, w tej roli Marta Sroka. Pragniesz być oparciem dla kobiety to ideałem dla Ciebie będzie kobieta „Bluszcz” (Justyna Ewald). To tylko kilka przykładów z szerokiej gamy kobiecych osobowości. Na koniec prezentacji Profesor wraz z Pomocnikiem wybrali spośród publiczności „Prawdziwą Kobietę”, którą okazała się Pani Eliza Rychlewska.

     Oczywiście tradycją naszej szkoły jest rozdanie kwiatów nauczycielkom. Kiedyś były to czerwone goździki, a dziś żółte tulipany. Na każdej twarzy zagościł uśmiech.  Życzymy, by taki szczery uśmiech gościł na twarzy cały rok.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright