PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Szkolny Dzień Profilaktyki
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal 70
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Podkowki 2009 130
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" (16.04.2009r.)
Miedzynarodowy Festiwal Sportu 25_27_09_08r 13
Kategoria: Międzynarodowy Festiwal Spotru (25-27.09.2008r.)
Realizowane projekty
Szkolny Dzień Profilaktyki Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie/Katarzyna Jasińska   
14.04.2011.

Image       Z panią pedagog - Marią Stachowiak,
     rozmawia nasza redaktorka Katarzyna Jasińska

 

 

 - Jak w tym roku organizowany jest Dzień Profilaktyki w naszej szkole?

- Odbędzie się on 15 kwietnia i będzie obchodzony pod hasłem „Używkom – nie! Wybierz  zdrowie!” Ma on na celu uświadomienie uczniów o skutkach zażywania narkotyków, picia alkoholu czy palenia tytoniu oraz kształtowania u nich asertywnej postawy „uczeń potrafi odmówić”.

Plan dnia wygląda następująco:  Pierwsze trzy lekcje odbywają się według planu, a po przerwie uczniowie klas pierwszych i drugich zbierają się w auli szkolnej, gdzie odbędzie się prezentacja projektu edukacyjnego uczniów klas IIb, IIe, IIf. Otrzymali oni pięć tematów do wyboru, a po zapoznaniu się z nimi wybrali następujące: „W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie?” , „W jaki sposób alkohol wpływa na nasze zdrowie?” Projekty te oceniać będą wychowawcy, a podczas publicznego przedstawienia oceniać je będzie również komisja. Klasa maksymalnie może zdobyć 30 punktów za omówienie oraz zaprezentowanie pracy włożonej w to zadanie. W naszej szkole projekt edukacyjny realizowany jest w klasie drugiej i jest niezbędnym warunkiem ukończenia gimnazjum. Pierwsze klasy w tym roku przyglądają  się prezentacjom projektów, by zrealizować je jak najlepiej za rok. Uczniowie klas III mają spotkanie z wychowawcami, na którym będą omawiać temat „Jaki jest wpływ nikotyny na organizm człowieka?” Po prezentacji projektów klasy trzecie przychodzą do auli, aby z uczniami klas I i II obejrzeć przedstawienie naszego Koła teatralnego pt. „Odrodzenie”.

- Bardzo dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright