PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Bliżej Europy...
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal Gimnazjalisty 15
Kategoria: Bal Gimnazjalisty - część nieoficjalna
Zawody sportowe 38
Kategoria: Zawody sportowe dziewcząt - kosz (19.02.2010r.)
Wycieczka 48
Kategoria: Wycieczka szkolna (16.10.2012r.)
Realizowane projekty
Bliżej Europy... Drukuj Email
Redaktor: mgr Bartłomiej Rakowicz   
19.05.2011.

Sprawozdanie wideo konferencji
z hiszpańskimi gimnazjalistami

     W poniedziałek 09-05-2011 w sali 105 Publicznego Gimnazjum odbyła się wideo konferencja, w której wzięli udział wybrani uczniowie naszego gimnazjum oraz uczniowie hiszpańskiego gimnazjum w Sewilli. Celem tej konferencji była wymiana doświadczeń i zainteresowań pomiędzy uczniami obu szkół . Reprezentujący nasze gimnazjum członkowie Koła E-Kontaktu Europejskiego mieli okazje spotkać się „twarzą w twarz” ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, z którymi uprzednio prowadzili korespondencję listowną oraz internetową. W konferencji udział wzięli również uczniowie klasy I e, których zadaniem była obserwacja  międzyszkolnego dialogu, prowadzonego w języku angielskim. 

     Pomysłodawcą i inicjatorem wideo konferencji była pani Renata Barnaś, która wspólnie z panią Agatą Mazurek zapewniła również odpowiednie wsparcie techniczne dla konferencji. Nadzór merytoryczno-językowy nad uczniami biorącymi udział w dialogu sprawował pan Bartłomiej Rakowicz – nauczyciel języka angielskiego i opiekun Koła E-Kontaktu Europejskiego. Po stronie hiszpańskiej, za przebieg konferencji odpowiadał pan Marek Mituta – nauczyciel języka angielskiego w tamtejszej szkole. Całości wideo konferencji przyglądał się również pan dyrektor Grzegorz Staniszewski.

     Spotkanie przebiegło bardzo dobrze. Należy zaznaczyć, że było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym gimnazjum. Najczęstszym tematem rozmów były hobby i zainteresowania uczniów obu gimnazjów. Uczniowie Koła E-Kontaktu Europejskiego oraz uczniowie z Hiszpanii zaprezentowali wysoki poziom umiejętności w zakresie języka angielskiego. Wideo konferencja przebiegła w miłej, przyjaznej atmosferze. Podczas spotkania wystąpiły drobne problemy z połączeniem internetowym, które jednak nie zakłóciły w dużej mierze ciągłości spotkania. 

     W przyszłości planowana jest kontynuacja dialogu ze szkołą z Sewilli w ramach Koła E-Kontaktu Europejskiego. W związku z tym, planowane są również kolejne wideo konferencje z hiszpańską szkołą. Podejmowane są również działania w celu znalezienia innych  partnerów do międzynarodowego dialogu.

     Na zakończenie, należą się serdeczne podziękowania dla wszystkich obecnych na konferencji członków Koła E-Kontaktu Europejskiego za ich udział w dialogu, a także dla wszystkich osób, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego wydarzenia m.in. Dyrekcji PG. Należy mieć nadzieję, że wydarzenie to skłoni innych uczniów naszego gimnazjum do zaangażowania się w działalność Koła E-Kontaktu Europejskiego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright