PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Co było w Berlinie, zostaje w Berlinie...
Start arrow Archiwum 2012/13 arrow Co było w Berlinie, zostaje w Berlinie...
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
SKKT 26
Kategoria: Poznaliśmy historię kościoła w Lubaszu (12.04.2016r.)
Konkurs 12
Kategoria: Konkursy chemiczne (2014/2015)
Bal 193
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Realizowane projekty
Co było w Berlinie, zostaje w Berlinie... Drukuj Email
Redaktor: Kornelia Wentland, kl. 3a   
21.03.2013.

Image     Wyjazd do Berlina był formą nagrody za projekt o funduszach europejskich, który razem z Martą i Aniką przedstawiałam w Drawsku na Sejmiku Samorządowym Gimnazjalistów. Naszym opiekunem podczas wyjazdu był pan Majewski. Trzydniowa wycieczka (5-7.03.2013r.) była zasponsorowana przez Urząd Miasta Czarnków.

     Wyjechaliśmy około godziny 8:00. Ruszyliśmy w kierunku Drawska, gdzie zabraliśmy drugą wyróżnioną grupę. W ciągu kilku godzin dotarliśmy do serca Berlina. Naszym oczom po drodze ukazały się zatłoczone ulice, tysiące różnych twarzy i mnóstwo budynków. Po zakwaterowaniu w hotelu Herbst, leżącym w dzielnicy Spandau, wyruszyliśmy pod opieką pana Majewskiego na obchód miasta. Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy był Stadion Olimpijski. Następnie udaliśmy się na Hauptbahnhof - dworzec główny w Berlinie (drugi, co do wielkości dworzec w Europie). Kolejnym punktem zaczepienia był Banhof Zoo, który wiele osób kojarzy z książki pt. „My dzieci z dworca ZOO”, w której opisano codzienność narkomanów na owym dworcu. Wyruszyliśmy w stronę Kościoła pamięci cesarza Wilhelma, potocznie zwanym kościołem pamięci. Zakończyliśmy zwiedzanie i wróciliśmy do hotelu, po czym udaliśmy się z resztą ekipy na kolację.

     Rano wyruszyliśmy na Targi Turystyczne, gdzie Czarnków i Drawsko reklamowało nasze piękne okolice i przystanie rzeczne. Gdy dojechaliśmy, dostaliśmy wejściówki i mapy, na których rozrysowano 27 ogromnych hal, które mieściły w sobie przeróżne kultury i narodowości. W każdej z hal czekał nas inny świat, nowi ludzie, którzy pragnęli opowiedzieć o swoim małym skrawku świata. Dzięki panu Majewskiemu, który rozmawiał z tymi ludźmi mogłyśmy chodź w małej mierze zapoznać się z kulturą innych narodowości. Będąc w Berlinie odwiedziłyśmy tak naprawdę Indie, Afrykę, Madagaskar, Arabię, Etiopię, Indonezję, Egipt i wiele innych. Zobaczyłyśmy wielki świat w małej pigułce. Ten dzień, mimo że męczący był najlepszą częścią wyjazdu. Mnóstwo pamiątek i wartościowych zdjęć oraz wspomnienia, które zostaną z nami na długo.

     Trzeciego i ostatniego dnia pobytu w Berlinie wybraliśmy się na Potsdamer Platz oraz zakupy w Arkadii. Po zakupowym szaleństwie i szybkim obiedzie udaliśmy się U-Bahnem na targi turystyczne, skąd mieliśmy wyruszyć do domu. Po pożegnaniu części grupy, która zostawała w Berlinie dłużej, ruszyliśmy do naszego busa. Razem z nami wracał również Pan Burmistrz, któremu po przyjeździe do Czarnkowa serdecznie podziękowałyśmy za wspaniała wycieczkę. Podziękowania ślemy również panu Majewskiemu, który był naszym przewodnikiem i ubarwiał nam pobyt w Berlinie. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright