PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Szkolny Dzień Profilaktyki

Rajd Gimnazjalisty0809 68
Kategoria: X Rajd Gimnazjalisty
Rajd 184
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (21.09.2011r.)
Impreza 157
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
Szkolny Dzień Profilaktyki Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie/Magdalena Pertek
21.03.2013.

Image

W piątek, 8 marca 2013 roku, odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: Bycie zdrowym, to takie proste?!. Ten dzień miał na celu pomóc młodym ludziom radzić sobie ze stresem, który jest dość powszechny wśród młodzieży i nie tylko.

Dzień zaczął się normalnie, jak każdy piątek, według planu. Odbyły się trzy pierwsze lekcje, później każda klasa trzecia miała godzinę ze swoim wychowawcą i na tej godzinie zostało wyjaśnione czym jest stres, jaki ma na nas wpływ i co może powodować. Zostały przeprowadzone ćwiczenia jak można opanować stres, bo jak każdy wie, stresu nie da się uniknąć, można się nauczyć jedynie z nim radzić.

Klasy drugie, b i e w tym czasie przedstawiały swoje projekty na temat nałogów, a dokładniej nałogu tytoniowego dość powszechnego wśród nastolatków. Klasy pierwsze i reszta klas drugich oglądały przygotowane realizacje. Później uczniowie mieli spotkanie z paniami, które omawiały zasady zdrowego odzywania. Klasy trzecie w tym czasie oglądały mecz piłki nożnej chłopców z klas trzecich, mecz zakończył się wynikiem 4:2. Po meczu klasy trzecie udały się na aulę na spotkanie, które wcześniej miały klasy drugie i pierwsze, z paniami na temat zdrowego odżywiania. Kiedy starsi koledzy słuchali o składnikach pokarmowych, klasy drugie i pierwsze miały lekcje z wychowawcą.

Po szóstej godzinie lekcyjnej, każdy udał się do domu.

Mam nadzieję, że uczniowie naszego gimnazjum zapamiętali dużo na temat stresu i zdrowego odżywiania oraz nałogu tytoniowego i wzięli sobie słowa kolegów oraz doświadczanych osób głęboko do serca i zmienią swoje nawyki na lepsze, żeby być zdrowszym. Bycie zdrowym, to takie proste!!!