PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Szkolny Dzień Profilaktyki
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Wreczenie Podkowek 6
Kategoria: Wręczenie Podkówek
Rajd 166
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Dyskoteka 27
Kategoria: Dyskoteka 4.X.07
Realizowane projekty
Szkolny Dzień Profilaktyki Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie/Magdalena Pertek   
21.03.2013.

Image

 

     W piątek, 8 marca 2013 roku, odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: Bycie zdrowym, to takie proste?!. Ten dzień miał na celu pomóc młodym ludziom radzić sobie ze stresem, który jest dość powszechny wśród młodzieży i nie tylko.

     Dzień zaczął się normalnie, jak każdy piątek, według planu. Odbyły się trzy pierwsze lekcje, później każda klasa trzecia miała godzinę ze swoim wychowawcą i na tej godzinie zostało wyjaśnione czym jest stres, jaki ma na nas wpływ i co może powodować. Zostały przeprowadzone ćwiczenia jak można opanować stres, bo jak każdy wie, stresu nie da się uniknąć, można się nauczyć jedynie z nim radzić.

     Klasy drugie, b i e w tym czasie przedstawiały swoje projekty na temat nałogów, a dokładniej nałogu tytoniowego dość powszechnego wśród nastolatków. Klasy pierwsze i reszta klas drugich oglądały przygotowane realizacje. Później uczniowie mieli spotkanie z paniami, które omawiały zasady zdrowego odzywania. Klasy trzecie w tym czasie oglądały mecz piłki nożnej chłopców z klas trzecich, mecz zakończył się wynikiem 4:2. Po meczu klasy trzecie udały się na aulę na spotkanie, które wcześniej miały klasy drugie i pierwsze, z paniami na temat zdrowego odżywiania. Kiedy starsi koledzy słuchali o składnikach pokarmowych, klasy drugie i pierwsze miały lekcje z wychowawcą.

     Po szóstej godzinie lekcyjnej, każdy udał się do domu.

     Mam nadzieję, że uczniowie naszego gimnazjum zapamiętali dużo na temat stresu i zdrowego odżywiania oraz nałogu tytoniowego i wzięli sobie słowa kolegów oraz doświadczanych osób głęboko do serca i zmienią swoje nawyki na lepsze, żeby być zdrowszym. Bycie zdrowym, to takie proste!!!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright