PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Szkole Święto Języków Obcych
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Wycieczka 52
Kategoria: Wycieczka szkolna (30.10.2012r.)
Spotkanie autorskie 10
Kategoria: Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier (01.04.2011r.)
Impreza szkolna 46
Kategoria: Uroczystość wręczenia ,,Podkówek" (06.04.2011r.)
Realizowane projekty
Szkole Święto Języków Obcych Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie/A.M., Magdalena Pertek   
16.05.2013.

Image     27 kwietnia 2013r. w sobotę, odbyło się w naszej Szkole Święto Języków Obcych. Etapy tego dnia odbyły się następująco...

Klasy pierwsze udały się wraz z wychowawcami do auli szkolnej w celu obejrzenia projektów edukacyjnych klas drugich: a, c, d i f. Każda z wymienionych klas musiała zaprezentować swoją pracę na wcześniej wybrany temat i zmieścić się limicie czasowym, który wynosił 10 minut.

Jako pierwsza wystąpiła klasa II d pod przewodnictwem p. A. Bąbelczyk. Ich tematem były miasta anglojęzyczne. Zaprezentowali trzy z nich: Londyn, Nowy York oraz Sydney. Dowiedzieliśmy się informacji na ich temat, co ciekawego można w tych miejscowościach zwiedzić i z jakiej kuchni słynie Londyn.

II f – klasa p. A. Zielsdorf przedstawiła święta w państwach anglojęzycznych. Zostały omówione takie święta jak: Dzień Niepodległości, Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia, Haloween, Dzień św. Patryka, Dzień św. Dawida.

Wszystko przypieczętowała piosenka zaśpiewana oczywiście w języku angielskim.

Trzecią klasą, która się zaprezentowała była klasa II c – pod opieką p. E. Rychlewskiej. Ta klasa swój projekt przedstawiła jako inscenizację wycieczki szkolnej do krajów niemieckojęzycznych, a dokładnie j do stolic: Berlina, Wiednia oraz Berno.

Wszystkich rozbawił pociąg z kartonu, którym przemieszczali się uczniowie.

Klasa II a była ostatnią klasą - p. S. Sowińskiej. Wszystko było również ukazane w formie inscenizacji, ale tym razem w innej postaci. Projekt był pod hasłem: Four World directions. Uczniowie ukazali scenkę w biurze podróży, która oferuje pewnej rodzinie wyjazd do USA. Wszystko było omówione co do szczegółu nawet kosztorys wycieczki.

Każdy projekt edukacyjny oceniało szanowne jury  w składzie: p. M. Zajda oraz p. M. Geremek. Pierwsza część tego dnia zakończyła się o godz. 9. 30.

     W tym samym czasie, w którym w auli klasy II prezentowały swoje projekty, klasy III spędzały czas w hali sportowo-widowiskowej przy naszym gimnazjum. Odbywały się tam ciekawe zajęcia, które miały zająć nam miło czas. Pierwszym zadaniem było wykonanie literki do hasła „Języki obce oknem na świat”. Każda klasa otrzymała jedną z liter i kartkę, na której miały się one pojawić. Robiły to 2 osoby z każdej klasy.

W tym samym czasie układano puzzle w kształcie różnych krajów, a kolejne 2 osoby rozwiązywały quiz na temat krajów anglo- i niemiecko- języcznych.

     Następnym punktem programu była prezentacja projektu przez klasę II D. Jego temat to „Miasta anglojęzyczne – Londyn, Nowy York, Sydney”. Po tej ciekawej prezentacji rozpoczęła się przerwa.

Gdy przerwa dobiegła końca przyszedł czas na wyścigi rzędów. Wreszcie mogli wykazać się najlepsi sportowcy wszystkich klas.

     Po przerwie cała szkoła znajdowała się już na hali sportowej, gdzie odbyły się wyścigi rzędów, które polegały na jak najszybszym pokonaniu przeszkód oraz rozwiązaniu dwóch powierzonych zadań intelektualnych. Najpierw wystartowały klasy pierwsze, później drugie a na końcu trzecie.

     Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na quiz przeprowadzony przez p. M. Zajdę oraz p. K. Majewskiego. Nauczyciele przygotowali pytania dotyczące różnych tematów krajów obcojęzycznych. Uczniowie naszego gimnazjum świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami.

Później znowu przyszedł czas na przerwę, po której wybrani przedstawiciele z każdej klasy zaprezentowali wiersz w języku obcym - znany wszystkim wiersz Lokomotywa Juliana Tuwima. Inni  wybrani przez swoja klasę uczniowie zaprezentowali piosenkę.

     W końcu przyszedł czas na wyniki podsumowujące miniony dzień. P. M. Zajda najpierw przedstawiła wyniki szkolnych projektów edukacyjnych wykonanych przez klasy drugie:

IV miejsce zajęła klasa II a,

III miejsce klasa II c,

II miejsce klasa II d,

I miejsce klasa II f.

Gratulacje!

Wyniki całego dnia przedstawiały się  w następujący sposób:

III miejsce (ex aequo) – klasy I c, II b oraz III d.

II miejsce – klasa II d,

I miejsce (ex aequo) – klasa II c, II e, oraz III c.

Wymienione wyżej klasy zostały nagrodzone pieniężnie. Nagrody wręczała p. dyr. B. Zembik wychowawcom klas oraz ich przedstawicielom.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright