PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Pokaz doświadczeń chemicznych
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Rajd 7
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Impreza szkolna 3
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Impreza szkolna 262
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Realizowane projekty
Pokaz doświadczeń chemicznych Drukuj Email
Redaktor: mgr Maciej Mituta   
26.06.2013.

Image

     W poniedziałek 24 czerwca 2013r. koncert „Najlepsi z Najlepszych” został urozmaicony pokazem doświadczeń chemicznych przygotowanym przez Koło chemiczne pod kierunkiem opiekuna - p. Macieja Mituty.

     Członkowie koła – uczennice i uczniowie klas I i II naszego gimnazjum zaprezentowali cykl ciekawych doświadczeń wykorzystując w większości ogólnie dostępne substancje. Tematem wiodącym było otrzymywanie i badanie dwóch gazów o odmiennych właściwościach – tlenku węgla (IV) i wodoru. Eksperymenty były dobrze widoczne dzięki przekazaniu obrazu online na ekran przez rzutnik. O wizualizację pokazu zadbali: Michał Mituta i starsi koledzy – Tomasz Wicher i Dominik Koplin.

     Publiczność wypełniła aulę i z zainteresowaniem obserwowała scenę. Pokaz na pewno przedstawił chemię, jako naukę ciekawą i zachęci innych do jej poznawania, nie tylko w teorii, ale i w doświadczeniach.

opiekun koła chemicznego
mgr Maciej Mituta

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright