PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Jak to na wycieczce w Ma這polsce by這...
Start arrow Archiwum 2012/13 arrow Jak to na wycieczce w Ma這polsce by這...
Ksi璕a Go軼i
zobacz Ksi璕 Go軼i

dopisz si do Ksi璕i

Menu g堯wne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualno軼i
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodzic闚
Plan lekcji
Rozk豉d dzwonk闚
Zaj璚ia pozalekcyjne
Dy簑ry nauczycieli
Spis podr璚znik闚
Informacje dla rodzic闚
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
安ietlica szkolna
K帷iki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojew鏚zkie
Obraz losowy
VII Szkolny Konkurs Recytatorski 3
Kategoria: Szkolny Konkurs Recytatorski (19.10.2009r.)
Bal 113
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Impreza szkolna 44
Kategoria: Uroczysto嗆 wr璚zenia ,,Podk闚ek" (06.04.2011r.)
Realizowane projekty
Jak to na wycieczce w Ma這polsce by這... Drukuj Email
Redaktor: Kacper Bakota, kl. 3d   
11.07.2013.

Image     W dniach 10-12 czerwca bie膨cego roku uczniowie klas IIa, IIb, IIe oraz inni ch皻ni drugoklasi軼i wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Wieliczki i Ojcowa.

     Wszystko zacz窸o si w poniedzia貫k oko這 godziny szóstej rano, kiedy troch niewyspani, ale pe軟i optymizmu ruszyli鄉y w tras. Droga by豉 bardzo d逝ga i w zasadzie ci庵n窸a si w niesko鎍zono嗆. Jednak nareszcie nadszed ten moment, gdy dojechali鄉y do naszego pierwszego przystanku. Mianowicie by豉 to kopalnia soli w Wieliczce, która zosta豉 wpisana na list 鈍iatowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzili鄉y jedynie 20 komór, co stanowi這 zaledwie 1% wszystkich, które si tam znajdowa造. By豉 w鈔ód nich naj豉dniejsza - Kaplica 安i皻ej Kingi.  Poznali鄉y histori powstawania solnych pomieszcze oraz ich przeznaczenie.  Po zej軼iu na odleg這嗆 oko這 130 metrów pod ziemi wrócili鄉y z powrotem na powierzchni.  Po ca貫j tej przygodzie nadszed czas, by uda si do naszego miejsca zakwaterowania. By這 to gospodarstwo agroturystyczne "Czerna". Kiedy osi庵n瘭i鄉y cel, udali鄉y si na obiadokolacj. Nast瘼nie rozlokowali鄉y si w pokojach i zbierali鄉y si造 na dalsz wypraw. To by jednak przedsmak tego, co wydarzy這 si nazajutrz. Zwiedzili鄉y niemal ca造 Kraków. Pocz患szy od Wzgórza Wawelskiego i Wawelu, a na Bazylice 鈍. Franciszka z Asy簑 i Barbakanie ko鎍z帷. Tego dnia pogoda zbytnio nam nie dopisa豉. Po po逝dniu dopad豉 nas straszliwa ulewa. Wszyscy byli鄉y cali mokrzy, ale to nie przeszkodzi這 nam w zwiedzaniu. Po powrocie do pensjonatu wi瘯szo嗆 poczu豉 wielk ulg. Mogli鄉y odpocz望 i przygotowa si na kolejne prze篡cia. A dostarczy這 ich nam wieczorne ognisko po陰czone ze sma瞠niem kie豚asek i spontaniczn dyskotek. Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia mieli鄉y okazj zwiedzi Ojcowski Park Narodowy oraz dziedziniec zamku w Pieskowej Skale, przy którym znajdowa豉 si s造nna "Maczuga Herkulesa". Go軼ili鄉y równie w "Grocie υkietka". Przez ca造 czas poruszali鄉y si czarnym szlakiem. Tutaj wyodr瑿ni造 si trzy grupy. Jedna ca造 czas sz豉 przed siebie, by豉 jak gdyby si陰 nap璠ow dla wszystkich, druga pod捫a豉 nieco wolniej, jednak utrzymywa豉 krótki dystans do czoówki, a trzecia mia豉 spor strat czasow do obydwu grup.  Wszystkim uda這 si pokona te niew徠pliwie trudne wyzwanie. My郵eli鄉y, 瞠 po drodze do domu nie wydarzy si ju 瘸dna przygoda. Mylili鄉y si jednak i to bardzo sporo. Otó na pierwszym postoju, który mia miejsce w okolicach Wroc豉wia, z豉pali鄉y "gum" i oko這 godziny stali鄉y w miejscu. W okolicy Rawicza natomiast trafili鄉y na wypadek. Samochód osobowy zderzy si z kopark. Jak si pó幡iej okaza這, jego skutki by造 tragiczne. Mo積a wi璚 powiedzie, 瞠 ca豉 podró obfitowa豉 w wiele nieprzewidzianych zdarze, chocia瘺y takich jak te, które wy瞠j wymieni貫m. Owe przygody nie przeszkodzi造 nam jednak w dotarciu do domu na czas. Pod czarnkowskim gimnazjum pojawili鄉y si wed逝g planu. Mia這 to miejsce oko這 godziny 22:30. Zm璚zeni, ale pe軟i rado軼i i pozytywnych wra瞠 wrócili鄉y na miejsce. Uznali鄉y wycieczk za bardzo ciekaw. Najcz窷ciej jednak powtarza豉 si opinia, 瞠 ca豉 wyprawa by豉 za krótka.

     Mimo tego, i na czole pojawia造 si krople potu, dopada這 nas zm璚zenie, a niektórym nogi odmawia造 pos逝sze雟twa, warto by這 czeka na t wypraw prawie rok.  Mam jednak nadziej, 瞠 w przysz造m roku b璠ziemy mieli okazj uczestniczy w równie ciekawej podró篡. 

 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright