PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - I Czarnkowski Koncert Noworoczny
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
PG 115
Kategoria: Życie szkoły (2014/2015)
Impreza szkolna 112
Kategoria: Szkolne Święto Nauk Matematyczno-Przyrodniczych (28.04.2016r.)
Dyskoteka szkolna 50
Kategoria: Dyskoteka szkolna (07.10.2010r.)
Realizowane projekty
I Czarnkowski Koncert Noworoczny Drukuj Email
Redaktor: Hanna Wylegała, kl 3a   
10.01.2015.

Image     4 stycznia 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek  Hej kolęda, kolęda! Tego wyjątkowego wieczoru szkolna aula pękała w szwach. Co tak przyciągnęło uwagę widowni? Na scenie spotkały się pokolenia - od przedszkolaka do starszaka!

     Organizatorzy jako pierwsi zaprezentowali się na scenie. Utwór pt. W grudniowe noce zaśpiewała Małgorzata Zajda, a akompaniował jej przy pianinie Grzegorz Staniszewski - dyrektor czarnkowskiego gimnazjum. Publiczność włączyła się do wspólnego śpiewu. Pani Małgorzata jako konferansjerka uroczystości zajęła miejsce na ustawionej na scenie kanapie, gdzie przyjmowała wykonawców.

Najmłodsi artyści sceny nie bali się ani trochę. Julka Ewald z przedszkola im. Jana Brzechwy pięknie zaśpiewała Cichą noc, a jej przyjaciel Jasiu Lubka oczarował zebranych kolędą Dzisiaj w Betlejem. Wystąpiła również Bogna Krzemińska z przedszkola Bajkowy Świat w kolędzie Gdy śliczna Panna. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza również miała swoje przedstawicielki. Aleksandra Maćkowiak jak zawsze zachwyciła publiczność swoim śpiewem i grą na skrzypcach. Wykonała znaną na całym świecie kolędę pt. Cicha noc. W tym samym repertuarze wystąpiła także Zuzanna Wylegała. Obie dziewczynki uświetniły już niejedną uroczystość pokazując swój talent. Zespołowo Szkoła Podstawowa również osiąga sukcesy. Halszka Kościelska, Julia Kołodziejczak i Kasia Izydor zaprezentowały piosenkę pt. Biały śnieg i ty, z którą zajęły drugie miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Trzciance. Pani Małgosia z zachwytem wysłuchała wykonań dziewcząt, które już za niedługi czas reprezentować będą gimnazjum, podobnie jak ich starsze koleżanki - Marysia Żyła, Julka Dąbrowska, Hania Wylegała i Zosia Maszewska. Zespół Zarys, który tworzą uczennice Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, w wielu konkursach zajmował już pierwsze miejsca. Tego wieczoru publiczność usłyszała w jego wykonaniu dwa utwory Jakże dzisiaj śpiewny świat oraz Wśród nocnej ciszy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali jak zawsze wysoki poziom. Bartosz Tuta razem z Kareną Szeląg wprowadzili słuchaczy w zimowy nastrój piosenką Pada śnieg oraz Jest taki dzień, natomiast Tomasz Czarnecki w duecie z Agnieszką Grabarz wykonali piosenki Tak jak śnieg i Bardzo cicha noc. Przez chwilę można było choć wyobrazić sobie prawdziwą, białą zimę. Bartosz Tuta zaśpiewał także solo kolędę pt. Mizerna cicha. Mikrofonów nie zabrakło również dla dorosłych artystów. Zbigniew Rolniczak, na co dzień nauczyciel gry na gitarze, tym razem sam pokazał swój talent. Zagrał i zaśpiewał dwa utwory Oj Maluśki oraz własną kompozycję pt. Kolęda na święta. Uroczysty koncert zamknął wspólny śpiew publiczności razem z rodziną Magdziarzów. Bogdan, Iwona, Łukasz, Mateusz i Alicja wykonali piosenkę pt. A z Czarnkowa do Betlejem, a także Mędrcy świata, monarchowie, którą zaśpiewali wszyscy wykonawcy. Pomiędzy występami śpiewających Adrian Kaczmarek oraz Paweł Bednarek akompaniowali na pianinie znane wszystkim pieśni. Tekst był wyświetlany, dzięki czemu wszyscy zebrani mogli wspólnie włączyć się do śpiewu. Nad sprzętem czuwał jak zawsze Ryszard Woźniakowski, a prezentację przygotował Łukasz Wylegała.
      Blask świec, zapach choinki, kolędowanie w ciepłej, rodzinnej atmosferze - każdy czuł się jak w domu, o czym świadczyły niekończące się oklaski dla wykonawców. Ksiądz proboszcz Paweł Morasz wspólnie z dyrektorem Grzegorzem Staniszewskim już zaprosili na koncert w przyszłym roku. Sądząc, po wczorajszej frekwencji, chętnych do wspólnego kolędowania na pewno nie zabraknie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright