PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - VII Powiatowy Turniej Historyczny

Bal 111
Kategoria: IX Bal Gimnazjalisty (28.05.2010r.)
Wystawa 4
Kategoria: Wystawa pocztówek (23.10.2012r.)
Fototeka 68
Kategoria: Życie szkoły 2012/2013
VII Powiatowy Turniej Historyczny Drukuj Email
Redaktor: Wiktoria Kasperkowiak, kl. Ic
08.04.2015.

Image     19 marca 2015 roku  w Publicznym Gimnazjum im. 67. Pułku Piechoty w Romanowie Dolnym odbył się VII Powiatowy Turniej Historyczny „Nie rzucim ziemi  skąd nasz ród’’ . W tym roku, w szrankach turnieju - prócz gospodarzy - wzięli udział reprezentanci gimnazjów z Czarnkowa, Gębic, Jędrzejewa, Kuźnicy Czarnkowskiej oraz Młynkowa.

Przybyłych gości: starostę Tadeusza Teterusa, przewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Tomaszewskiego, zastępcę wójta Edwarda Kuleszę, prezesa KTP Powstania Wielkopolskiego Tadeusza Stachowskiego oraz miejscowych radnych i nauczycieli, przywitała dyrektor szkoły - Róża Wesołek.

W turnieju wzięło udział sześć szkół w tym nasza, która zajęła piąte miejsce. Rywalizacje zwyciężyli uczniowie z Kuźnicy Czarnkowskiej. Konkurs związany był z Powstaniem Wielkopolskim. Jego celem, prócz pogłębiania wiedzy, było sprawdzenie uczestników w czterech konkurencjach. Jedną z nich było przedstawienie piosenki patriotycznej,  naszą szkołę w tej dziedzinie reprezentowała Paulina Prelwic. Kolejną dziedziną było sprawdzenie wiedzy w grze dydaktycznej, przeprowadzonej na wzór teleturnieju reprezentował nas tam Szymon Antkowiak. Pracę plastyczną – pocztówkę przygotowała Wiktoria Kasperkowiak i Diana Janicka. W konkursie niespodziance została sprawdzona wiedza na temat opatrywania ran reprezentowała nas tam Katarzyna Hagedorn. Uczniowie byli przygotowywani przez mgr Eliza Rychlewska.

Wszystkie konkurencje oceniało jury w następującym składzie: Teresa Kina, Joanna Jędrzejak, Hanna Budek oraz Bogdan Tomaszewski. Nagrody ufundowane przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, wręczali starosta Tadeusz Teterus, dyrektor Róża Wesołek, prezes Tadeusz Stachowski oraz zastępca wójta  Edward Kulesza. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, ponieważ zostaliśmy poczęstowani domowymi wypiekami oraz przepysznymi jabłkami.

Wybieramy się również za rok, liczymy na coraz lepsze wyniki!