PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - VII Powiatowy Turniej Historyczny
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal 111
Kategoria: IX Bal Gimnazjalisty (28.05.2010r.)
Wystawa 4
Kategoria: Wystawa pocztówek (23.10.2012r.)
Fototeka 68
Kategoria: Życie szkoły 2012/2013
Realizowane projekty
VII Powiatowy Turniej Historyczny Drukuj Email
Redaktor: Wiktoria Kasperkowiak, kl. Ic   
08.04.2015.

Image     19 marca 2015 roku  w Publicznym Gimnazjum im. 67. Pułku Piechoty w Romanowie Dolnym odbył się VII Powiatowy Turniej Historyczny „Nie rzucim ziemi  skąd nasz ród’’ . W tym roku, w szrankach turnieju - prócz gospodarzy - wzięli udział reprezentanci gimnazjów z Czarnkowa, Gębic, Jędrzejewa, Kuźnicy Czarnkowskiej oraz Młynkowa.

     Przybyłych gości: starostę Tadeusza Teterusa, przewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Tomaszewskiego, zastępcę wójta Edwarda Kuleszę, prezesa KTP Powstania Wielkopolskiego Tadeusza Stachowskiego oraz miejscowych radnych i nauczycieli, przywitała dyrektor szkoły - Róża Wesołek.

     W turnieju wzięło udział sześć szkół w tym nasza, która zajęła piąte miejsce. Rywalizacje zwyciężyli uczniowie z Kuźnicy Czarnkowskiej. Konkurs związany był z Powstaniem Wielkopolskim. Jego celem, prócz pogłębiania wiedzy, było sprawdzenie uczestników w czterech konkurencjach. Jedną z nich było przedstawienie piosenki patriotycznej,  naszą szkołę w tej dziedzinie reprezentowała Paulina Prelwic. Kolejną dziedziną było sprawdzenie wiedzy w grze dydaktycznej, przeprowadzonej na wzór teleturnieju reprezentował nas tam Szymon Antkowiak. Pracę plastyczną – pocztówkę przygotowała Wiktoria Kasperkowiak i Diana Janicka. W konkursie niespodziance została sprawdzona wiedza na temat opatrywania ran reprezentowała nas tam Katarzyna Hagedorn. Uczniowie byli przygotowywani przez mgr Eliza Rychlewska.

     Wszystkie konkurencje oceniało jury w następującym składzie: Teresa Kina, Joanna Jędrzejak, Hanna Budek oraz Bogdan Tomaszewski. Nagrody ufundowane przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, wręczali starosta Tadeusz Teterus, dyrektor Róża Wesołek, prezes Tadeusz Stachowski oraz zastępca wójta  Edward Kulesza. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, ponieważ zostaliśmy poczęstowani domowymi wypiekami oraz przepysznymi jabłkami.

     Wybieramy się również za rok, liczymy na coraz lepsze wyniki!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright