PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Drzwi otwarte w ZSL w Goraju
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal Gimnazjalisty - polonez 91
Kategoria: Bal Gimnazjalisty - część oficjalna
Impreza szkolna 303
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Wycieczka 153
Kategoria: Wycieczka do Warszawy (19-21.05.2014r.)
Realizowane projekty
Drzwi otwarte w ZSL w Goraju Drukuj Email
Redaktor: Oktawia Magdziarz, kl. 3e   
25.05.2015.

Image     W środę 13 maja 2015 roku uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie wraz z opiekunami, panią Agatą Mazurek oraz panem Bartłomiejem Rakowiczem wzięli udział w Dniu Drzwi Otwartych Szkoły w Zespole Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju.

     Wyjazd ten był formą zajęć edukacyjno-zapoznawczych, pomógł nam bliżej poznać szkołę, jej historię oraz możliwości, jakie oferuje swoim przyszłym wychowankom. W imprezie wzięli udział także uczniowie z innych gimnazjów, między innymi Lubasza, Gębic, Młynkowa, Kuźnicy Czarnkowskiej, a nawet z Wrocławia. Pogoda nam dopisała, było chłodno, lecz słonecznie. Wszystkich przybyłych gości powitał gorąco i serdecznie Dyrektor Szkoły, pan Albert Tabaka. Potem wysłuchaliśmy krótkiego koncertu Zespołu Trębaczy Myśliwskich, działających przy ZSL w Goraju, a także mieliśmy okazję posłuchać mowy zwierząt w wykonaniu uczniów, która okazała się prawdziwą sztuką. Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie. Kilkoro uczniów zgłosiło chęć wzięcia udziału w organizowanych przez ZSL konkursach: ortograficznym, przyrodniczym i plastycznym, dlatego poznawanie szkoły musieli odłożyć na później. Nam pozostało życzyć im powodzenia i wyruszyliśmy w drogę. Pierwsze kroki skierowaliśmy do zamku, którego właścicielami była kiedyś rodzina Hochbergów, a teraz mieści się tam internat dla chłopców i dziewcząt. Mogliśmy przekonać się, jak kiedyś mieszkało hrabiostwo i wyobrazić sobie wnętrze tego pięknego obiektu w czasach jego świetności. Zwiedzając zamek mieliśmy okazję zobaczyć między innym bibliotekę, salę, która dawniej była jadalnią oraz pokoje, w których obecnie mieszkają uczniowie. Bez wątpienia jest to wspaniałe i niepowtarzalne miejsce. Kolejnym punktem naszej wyprawy był pawilon szkolny, w którym mieści się 11 pracowni przedmiotowych oraz sekretariat szkoły. Następnie udaliśmy się do masztelarni, gdzie znajdują się sale: łowiectwa, gimnastyczna i widowiskowa.  W sali łowiectwa mieliśmy możliwość ujrzeć różne gatunki spreparowanych zwierząt. Oglądanie ich z bliska było arcyciekawym przeżyciem. Potem udaliśmy się na boisko, gdzie odbywał się pokaz umiejętności uczniów szkoły w posługiwaniu się urządzeniami, które wykorzystywane są do prac leśnych. Interesujący był także występ gorajskich łuczników, który zafascynował niejednego z nas. Swoich sił w tej dziedzinie sportowej spróbowali, Dawid i Agnieszka, nasi koledzy ze szkoły. Nie ma wątpliwości, że byli zadowoleni. Bardzo ciekawy i profesjonalny okazał się również pokaz ratownictwa medycznego. Po tych wszystkich zajęciach i atrakcjach przyszedł czas na posiłek i chwilę odpoczynku. Grochówka była przepyszna i smakowała nam wyjątkowo na świeżym powietrzu. Zajadając się, mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody, która w maju jest wyjątkowa. Na koniec poznaliśmy wyniki przeprowadzonych konkursów. Tych, którzy wykazali się wiedzą i talentem, nagrodzono gromkimi brawami i wspaniałymi nagrodami, życząc dalszych sukcesów.  

     Czas spędzony w Zespole Szkół Leśnych w Goraju był interesujący i okazał się ciekawą lekcją historii i przyrody. Naszym celem było bliższe jej poznanie i być może ktoś z naszych kolegów czy koleżanek będzie w przyszłości kontynuował naukę w tej szkole.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright