PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Współpraca międzynarodowa
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Zakonczenie klas 3 56
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas III
Impreza szkolna 195
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Uczniowie 28
Kategoria: Uczniowie klas trzecich (rocznik 2013/2014)
Realizowane projekty
Współpraca międzynarodowa Drukuj Email
Redaktor: mgr Renata Barnaś   
09.06.2015.

Image     Co słychać w „szerokim świecie”,
czyli współpraca międzynarodowa
naszego gimnazjum…

     Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015 dotarły do naszej szkoły radosne wieści o sukcesach naszych uczennic w dwóch konkursach międzynarodowych. Ola Kwiatkowska (absolwentka kl. III B) otrzymała wyróżnienie za komiks w konkursie „Europa za 100 lat”, a Wiktoria Stachowicz (obecnie kl. III E) wyróżnienie za wiersz w konkursie „Młodzież pisze wiersze”. Oprócz dyplomów obie dziewczyny otrzymały upominki. Dziękujemy im za to, że o naszej szkole było słychać na międzynarodowej arenie.

     Od września rozpoczęły się intensywne przygotowania do projektu „Przyszły zawód – uświadomiony wybór”, w którym wzięło udział 11 uczniów i trzech nauczycieli. Wyjazd do Lwowa był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Podczas pobytu w Akademickim Gimnazjum od 20 do 25 października 2014 nawiązały się nowe kontakty polsko-ukraińskie, ale zapewne też zostało zweryfikowane myślenie o samej Ukrainie i jej mieszkańcach. Byliśmy przyjęci z otwartym sercem, a przygotowany program był bardzo ciekawy.

     Nasza druga szkoła partnerska z Ukrainy – Matematyczno-Przyrodnicze Liceum w Smiła wyszła z inicjatywą organizacji konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową. W obu krajach święta obchodzone są w innym terminie, w Polsce w grudniu, a na Ukrainie w styczniu. Świąteczne kartki przygotowane przez polskich uczniów trafiły na wystawę do Smiła wcześniej, a do naszej szkoły dotarły ukraińskie kartki później. Najlepsze prace zostały wyeksponowane w gablocie na korytarzu szkolnym w obu szkołach.

     W drugim półroczu rozpoczęliśmy przygotowania do II części projektu trójstronnego „Tworzymy własne państwo w sferze kulturowej”. Chętnych było wielu, ale organizatorzy zaprosili po 10 uczniów z każdego kraju. Projekt odbył się w terminie 1-5.06.2014 w Rehna. Pierwszy dzień minął na podróży i zapoznaniu się z uczestnikami z Rehny, Smila i Lwowa. We wtorek wszyscy uczestnicy pojechali do letniskowej miejscowości Timmendorfen Strand. Odwiedzaliśmy galerie sztuki, aby zainspirować się do pracy w kolejnych dniach projektu. Przedpołudnie trzeciego dnia  uczniowie w czteroosobowych grupach tworzyli swoje dzieła sztuki. Na popołudnie w tym dniu zaplanowano wyjazd pociągiem do Schwerina, gdzie zwiedziliśmy komnaty zamku i zabytkową część miasta. Finał twórczości artystycznej nastąpił w czwartek, kiedy każda grupa omawiała swoje prace, które następnie zostały zaprezentowane rodzicom, nauczycielom i pozostałym uczniom szkoły gospodarzy. Piątek był dniem podsumowań, podziękowań i pożegnań oraz powrotów do domu.

Renata Barnaś
Szkolny koordynator współpracy międzynarodowej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright