PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka do Warszawy

Rajd 26
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (28.09.2010r.)
Wreczenie Podkowek 54
Kategoria: Wręczenie Podkówek
Wycieczka klasy 1a i f 35
Kategoria: Wycieczka klasy 1a i 1f (13-15.05.2009r.)
Wycieczka do Warszawy Drukuj Email
Redaktor: Oliwia Polus, Zosia Molska; kl. 1e
11.06.2015.

Image     20 maja 2015 roku klasy Ie, Ia i część klas II wyjechały na wycieczkę do Warszawy.

Po kilku godzinach drogi dojechaliśmy na miejsce. Wszystkich zachwyciły warszawskie wieżowce i ruchliwe uliczki. W dniu przyjazdu zwiedziliśmy Zamek Królewski, Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza i taras widokowy na gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zjedliśmy obiadokolację.  Spędziliśmy pierwszą (dosyć hałaśliwą) noc w Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie koło Warszawy.

Następnego dnia spędziliśmy trzy godziny w Centrum Nauk Kopernik, wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, napadliśmy na upragnione Złote Tarasy i przeszliśmy się po cmentarzu na Powązkach. Po drugiej, nieco mniej gwarnej nocy nastał trzeci-ostatni dzień wycieczki. Przechadzaliśmy pięknym parkiem przy warszawskich Łazienkach, które następnie zwiedziliśmy.

Po wizycie w Pałacu na wodzie zjedliśmy obiad w KFC. Otrzymaliśmy czas wolny, który spędziliśmy na Krakowskim Przedmieściu. Tym akcentem pożegnaliśmy stolicę. Po godzinnym postoju w McDonaldzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Około 22:00 wróciliśmy do Czarnkowa, pełni wrażeń i zadowoleni z tej wycieczki.

Najbardziej  podobało nam się Centrum Nauk Kopernik, widok z Pałacu Kultury i Nauki, Łazienki i spacery po Krakowskim Przedmieściu i Starówce, ale to nie to samo co czas wolny w gronie przyjaciół.

To była dla nas pierwsza kilkudniowa wycieczka w gimnazjum. Nie możemy się doczekać kolejnej w przyszłym roku szkolnym.