PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Bal Gimnazjalisty

Fototeka 8
Kategoria: Życie szkoły 2012/2013
Impreza szkolna 7
Kategoria: Przełamujemy bariery językowe dziś sportowo (21.06.2010r.)
Zawody sportowe 35
Kategoria: Zawody sportowe dziewcząt - kosz (19.02.2010r.)
Bal Gimnazjalisty Drukuj Email
Redaktor: mgr Beata Cybel
24.06.2015.

ImageBo jak nie Wy to kto?

Bo jak nie Wy to nikt

tego lepiej nie zrobi tu!

Zaraz zacznie grać maestro, schodzi się całe sąsiedztwo!

Tradycja zaraz się ziści, zatańczą trzecioklasiści.

To będzie wydarzenie tego roku,

nikt nie będzie stał sam z boku.

Wspominać będą ten dzień wszyscy,

Czarnkowski Bal Gimnazjalisty!”

No i stało się! 29 maja 2015 w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie, odbył się kolejny, XIV już Bal Gimnazjalisty.

Swoją obecnością zaszczycili nas przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Tadla, proboszcz parafii  pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana ksiądz Paweł Morasz, przedstawiciele Rady Rodziców: pan Radosław Napierała oraz Andrzej Dziubakiewicz, którzy razem z rodzicami i przyjaciółmi naszych trzecioklasistów podziwiali staropolski taniec gestów, rozmów bez słów, ukłonów, połączeń i rozstań z nutką przekory i zadowolenia. Dziewczęta łagodne, beztroskie, a zarazem radosne i skromne tańczyły wdzięcznie, delikatnie, uśmiechając się do partnerów. Chłopcy swobodni z naturalną galanterią, stąpali godnym, energicznym krokiem. W nieregularności kroku przebija fantazja, poczucie swojej wartości oraz doskonała dyspozycja fizyczna.

Nasi podopieczni, wiedząc, ile pracy wymagało przygotowanie dla nich takiej imprezy, podziękowali za to, zwracając się do rodziców i nauczycieli. „Sprawiliście, że to, o czym marzyliśmy od bardzo dawna, stało się rzeczywiste. Bal Gimnazjalisty to idealny przykład na to, jak wiele Wam zawdzięczamy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że impreza ta mogła się odbyć”.

Uczniowie bardzo starali się również, aby wykonanie poloneza wypadło jak najlepiej. Po wielu próbach, pod bacznym okiem nauczycieli w-f, „zdając sobie sprawę z tego, że nie każdej dziewczynie służą buty na wysokim obcasie oraz że niektórym chłopakom pojęcie „akcent” jest zupełnie obce”, zatańczyli piękny układ taneczny, budząc podziw, radość i dumę.

Po wysłuchaniu ciepłych słów od dyrektora szkoły, pana Grzegorza Staniszewskiego oraz w/w gości, nasi trzecioklasiści ruszyli tanecznym krokiem na nieoficjalną część imprezy, na której bawili się w rytmach muzyki DJ Mrówy do późnej nocy.