PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - II Czarnkowski Koncert Noworoczny
Start arrow Aktualności arrow II Czarnkowski Koncert Noworoczny
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Impreza 170
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Koncert 4
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Rajd 150
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (24.09.2013r.)
Realizowane projekty
II Czarnkowski Koncert Noworoczny Drukuj Email
Redaktor: mgr Małgorzata Zajda   
04.01.2016.
ImageImageImage
ImageImageImage

ImageImageImage

,,HEJ KOLĘDA, KOLĘDA..."

    

W pierwszą styczniową niedzielę 2016 roku, mieszkańcy Czarnkowa licznie zgromadzili się w auli Publicznego Gimnazjum, by rozgrzać mroźną aurę wspólnym kolędowaniem. „Hej kolęda, kolęda” to utwór rozpoczynający
II Koncert Noworoczny, który zaśpiewała prowadząca Małgorzata Zajda przy akompaniamencie Dyrektora Grzegorza Staniszewskiego. Patronat nad koncertem objęła Grupa Dory Metal, której działalność po filmie promocyjnym przedstawił Dyrektor Staniszewski.

     Koncert rozpoczęła najmłodsza grupa wiekowa z Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Bajkowy świat” z panią Dyrektor Gabrielą Jeżewską na czele. Usłyszeliśmy w jej wykonaniu góralska pastorałkę „Oj Maluśki, Maluśki”, a jej podopieczni: Jasiu Rakowicz zaśpiewał kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a Maja Gałązka „Przybieżeli do Betlejem”. Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Jana Brzechwy reprezentowali: pani Dyrektor Alina Martenka we wzruszającej „Kolędzie dla nieobecnych”, Zosia Młynarska w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem”, Aleks Nowak „Jezu nasz Baranku”, a Zuzia Fornal zauroczyła wszystkich pastorałką „Żłóbek Cię utuli”.

     Przejściem do kolejnej grupy wiekowej było wspólne odśpiewanie kolędy „Triumfy Króla Niebieskiego” przy akompaniamencie Basi Kaczmarek, współpracującej również z chórem „Harmonia”.

     Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Wylegała, która swój utwór pt. „Czekając na cud” zadedykowała mamie Agnieszce, która po wypadku uczy się na nowo chodzić oraz Zosia Skoczylas, która zauroczyła nas utworem Eleni pt. „Maleńka miłość”.

     Po podstawówce przyszedł czas na Publiczne Gimnazjum. Jako pierwsza zaśpiewała Halszka Kościelska żartobliwą piosenkę pt. „Bambino jazzu”. Zaraz po niej wystąpił zespół „ZARYS” w składzie Kasia Izydor, Halszka Kościelska, Julka Kołodziejczak, który zaśpiewał utwór na czasie „Kiedy śnieg”.  Podsumowaniem występów gimnazjalnych była profesjonalnie wykonana pastorałka z repertuaru Beaty Bednarz przez Olę Maćkowiak  pt. „Miłość na święta”.

     Kolęda „Wśród nocnej ciszy” stanowiła kolejny przerywnik dla publiczności zagrany przez Marysię Widlarz.

     Kolejną grupą wykonawców byli nasi absolwenci: Tomasz Czarnecki, który zaśpiewał pastorałkę Arki Noego „Gore gwiazda Jezusowi”, po czym zaprosił do duetu Katarzynę Wiza, by wspólnie zaśpiewać „Cichą noc”. Równie urzekająco, kolędę „Lulajże Jezuniu” zaśpiewała Agnieszka Grabarz, która jest także wokalistką Orkiestry Dętej. Karena Szeląg swoim falsetem zaintonowała pastorałkę pt. „Cicho, cicho Pastuszkowie”, a Bartosz Tuta wyrwał nas z błogiej nostalgii utworem „Anioł pasterzom mówił”. Prawdziwą niespodzianką było pojawienie się z Hiszpanii Agnieszki Czaplewskiej, która w dziewczęcym stylu zaprezentowała utwór Preisnera „Całą noc padał śnieg”.

     Kolejnym przerywnikiem dla wspólnego śpiewania była kolęda „W żłobie leży”, zagrany przez Agatę Jeziorną.

     Niewątpliwą atrakcją był występ łączący dwa pokolenia: Zbyszka Rolniczaka, na co dzień instruktora gry na gitarze w MCK i Julki Kołodziejczak, pilnej uczennicy Zbyszka. W ich wykonaniu usłyszeliśmy 3 utwory: „Kolęda na święta”, „Pastorałka braterska” i „Kolęda Grudniowa”. Po ich występie ręce same składały się do oklasków.

     Przewodniczący Rady Powiatu pan Bogdan Tomaszewski przy akompaniamencie Zbyszka Rolniczaka, zaprezentował się w utworze „Dziecino słodka”, czym poruszył niejedną istotę.

     Podsumowaniem koncertu był występ rodziny Klimaszewskich: córek Marty i Agaty wraz z tatusiem Jackiem Klimaszewskim Wicestarostą Powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w utworze Brendy Lee „Rockin around the christmas tree”.

     Wszyscy prezentujący się podczas dzisiejszego koncertu otrzymali od firmy Dora Metal pamiątkowy kubek, dzieci i młodzież – jednorazowy bilet na film do kina „Światowid”, absolwenci karnet na siłownię, a wszyscy zgromadzeni,  zostali uraczeni pyszną kawą i rogalikami, przygotowanymi przez Jadłodajnię Osiedlową „Rodzinne Smaki” pani Doroty Kałużyńskiej.

     Mimo, iż koncert trwał przeszło dwie godziny, to jednak warto było zobaczyć jak muzyka łączy pokolenia, gdyż od przedszkolaka do starszaka społeczeństwo miasta Czarnkowa potrafiło się po raz kolejny pięknie zintegrować.
Ks. Proboszcz Paweł Morasz podsumował, że tylko dzięki miłości płynącej od Jezusa, jesteśmy w stanie emanować nią na drugiego człowieka. Burmistrz Miasta Czarnków pan Franciszek Strugała chwaląc inicjatywę koncertu, podkreślił jego walory, iż każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie np. włączając się do wspólnego śpiewu kolęd. Następnie życzył mieszkańcom spełnienia marzeń i zamierzeń noworocznych. Ten rodzinny klimat i miła atmosfera w czasie koncertu udzielała się wszystkim w taki sposób, że nikt nie wyszedł z niedosytem dla ciała i ducha. I ja tam byłam… o wszystko zadbałam, jeśli kogoś uraziłam, wybaczcie-nie chciałam. Dostrzegajmy miłość co krok, do zobaczenia za rok!

Małgorzata Zajda

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright